Ubytovanie sturovo slnko, leto, zabava, najubytovaniesturovo.sk
Vyhľadávanie
Najlepší vyhľadávač ubytovania v Štúrove

Štúrovo je malé mestečko v Nitrianskom kraji, v okrese Nové Zámky s cca 11.000 obyvateľmi. Leží na ľavom brehu Dunaja na Slovensko-Maďarskej hranici a je najjužnejšie ležiacim mestom na Slovensku.
Okrem nádhernej prírodnej scenérie kde sa Hron vlieva do Dunaja a kde začína jeho ohyb sa návštevník môže pokochať aj nádherným výhladom na Ostrihomskú baziliku.

Štúrovo je však predovšetkým známe ako kúpeľné mestečko vďaka termálnemu kúpalisku Vadaš o ktorom sa dočítate v sekcii Term. kúpalisko Vadaš.

Okrem pobytu na kúpalisku však Štúrovo ponúka aj športové vyžitie pre milovníkov pešej turistiky či cykloturistiky a je aj ideálnym miestom pre výbornú rybačku.
Prechádzka po novej pešej zóne, staro-novom moste a po nábreží Dunaja je jedným zo zážitkov ktoré si nesmiete nechať ujsť.
Veľkej obľube sa tešia i výlety do okolia. Samozrejmosťou je návšteva susedného kráľovského mestečka Ostrihom (Esztergom) s dominantnou bazilikou alebo starobylého Vyšehradu (Visegrád) s impozantným skalným hradom. Výletom do neďalekej Budapesti si určite obohatíte zbierku zážitkov o krásne scenérie hlavného mesta so všetkým čo ponúka. 

Milým potešením a zážitkom hlavne pre deti je výhliadková jazda Štúrovským vláčikom cez mesto až po spomínanú Ostrihomskú baziliku a takisto výhliadkova plavba loďou po Dunaji.

 

 Radi vám poradíme / pomôžeme ohľadom Štúrova na našom tlf čísle uvedenom v kontaktoch .

                     

 

                                                                                          *****   stránka je vo výstavbe   *****